Astronomi.net.tr Hakkında

Astronomi ile ilgili tüm bilgileri tek elden veren bilgi portalı. Bilim haberleri, makaleler, gökyüzü, evren, yıldızlar ve eğitim kaynakları içerir. Astronomi ve uzay eşi benzeri olmayan, insanları her zaman kendine aşık etmiş konulardır.
 
Gökyüzü, evren, yıldızlar bilimin şu anda ulaştığı noktalar başarılı olmakla beraber, astronomi uzay bilimleri konusunda henüz emekleme aşamasındayız. Atomun yapısını daha keşfedememişken, uzayı tam olarak anlamamız mümkün görünmüyor. Sitemizden uzay bilimleri yani gökbilim makaleleri okuyarak olağanüstü uzay resimlerini de izleyebilirsiniz.
 
Web sitemizin içeriği, güvenilir kaynaklarca hazırlanmış makalelerin çevirileri olabileceği gibi, özgün yazılar da olabilmektedir. Astronomi.net.tr, Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunlarının oluşturduğu bir web sitesidir. Özgün makaleler, kullanılan formüller ve gökcisimlerinin katalog numaraları bu kişiler tarafından özenle hazırlanmaktadır. Herşeye rağmen sitemizde göreceğiniz her türlü hatalı bilgiyi lütfen bizimle paylaşınız. Hataları gidermek için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Sonuçta bilimsel ve doğru verileri aktarmak öncelikli hedefimizdir.
 
Sitemiz ve her türlü sorunuz için, info@astronomi.net.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 
Ülkemizin geleceği açısından, Astronomi, uzay teknolojileri ve özellikle robot teknolojileri konularında bilgilenmeye, bolca araştırmaya, laboratuvarlar kurarak çalışmaya kesinlikle ihtiyacımız vardır.
 
Astronomi ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.